افزونه «نوشته‌های مرتبط» امکان جدیدی است برای کاربران طلایی وب‌نشر.

با نمایش نوشته‌های مرتبط، بازدیدکنندگان مطالب بیشتری از وبلاگ شما را می‌بینند. در این صورت مطالبی که به صورت سری در یک موضوع نوشته‌اید دیده خواهند شد.

همین طور این افزونه باعث می‌شود مطالب قدیمی شما دوباره دیده شوند.

فعال‌سازی افزونه نوشته‌های مرتبطتشخیص نوشته‌های مرتبط

افزونه نوشته‌های مرتبط، ارتباط بین نوشته‌های شما را از روی دسته‌ها، برچسب‌ها، عنوان نوشته‌ها و متن نوشته‌های شما تشخیص می‌دهد. معرفی و فعال کردن این افزونه بهانه خوبی است برای این که یک بار برچسب‌ها و دسته بندی نوشته‌هایتان را بررسی کنید.

معمولا این افزونه نوشته‌های خیلی بی‌ربطی را در زیر هر نوشته نمایش نمی‌دهد! ولی اگر از نوشته‌های مرتبط یک نوشته راضی نبودید می‌توانید در قسمت «ویرایش نوشته»، نوشته‌های مرتبط با آن را تغییر دهید.

نوشته‌های قبلی چه طور؟!

وقتی که افزونه «نوشته‌های مرتبط» را فعال می‌کنید، بلافاصله تشخیص ارتباط نوشته‌ها شروع می‌شود، در مرحله اول نوشته‌های شما بررسی می‌شوند، این مرحله بسته به تعداد نوشته‌های شما ممکن است مقداری طول بکشد، ولی حتما تحمل کنید تا این مرحله به پایان برسد و تحت هیچ شرایطی این پنجره را نبندید،

در حال ربط دهی نوشته‌های مرتبط

می‌توانید در پنجره‌های دیگر مرورگر به کارهای دیگر خود برسید؛ در مرحله دوم باید تعیین کنید که چه تعداد از نوشته‌های مرتبط زیر هر نوشته نمایش داده شوند، حتما هر چه نوشته‌های بیشتری داشته باشید، می‌توانید نوشته‌های مرتبط بیشتری را زیر هر نوشته نمایش دهید، پس از زدن دکمه «حالا ربط بده»، باز مقداری طول می‌کشد که ربط دهی نوشته‌های مرتبط انجام شود، باز تحمل کنید تا این مرحله انجام شود.

از این پس، هر بار دکمه «انتشار» هر نوشته را فشار دهید به صورت خودکار نوشته‌های مرتبط با آن نوشته مشخص شده و زیر آن به نمایش در می‌آید، می توانید این نوشته‌های مرتبط را ویرایش کنید و از این پس با هر نوشته جدید ارتباطات نوشته‌های قبلی هم دوباره تجدید می‌شود، بنابراین نوشته‌های جدید شما هم زیر نوشته‌های قبلی شما به نمایش در خواهند آمد.

تنظیمات نوشته‌های مرتبط

از طریق تنظیمات ← نوشته‌های مرتبط، به تنظیمات این افزونه دسترسی دارید. حتما به این صفحه سری بزنید.

در این صفحه می‌توانید تعداد نوشته‌های مرتبطی که زیر هر نوشته به نمایش در می‌آیند را تعیین کنید. همین طور عنوان نوشته‌های مرتبط، طول خلاصه‌ای نمایش داده شده را می‌توانید تغییر دهید.

توصیه می کنم اگر از تصویر شاخص برای نوشته‌هایتان استفاده می‌کنید حتما گزینه «نمایش تصویر» را انتخاب کنید، با انتخاب این گزینه تصویر شاخص نوشته‌های مرتبط در کنار عنوان آن ها نمایش داده خواهد شد.

همین طور در قسمت CSS می‌توانید شکل نمایش نوشته‌های مرتبط را مطابق میلتان تغییر دهید، اگر در این قسمت مشکلی داشتید از طریق خدمات ویژه ← پشتیبانی ویژه به ما اطلاع دهید.

و در نهایت می‌توانید ربط دهی نوشته‌ها را از اول انجام دهید، این گزینه به شما امکان می‌دهد که پس از بازبینی برچسب ها و دسته بندی هایتان، از افزونه بخواهید که دوباره ربط دهی را انجام دهد، البته در نظر داشته باشید که با انتخاب این گزینه ربط دهی های قبلی از بین خواهند رفت.