آمار پیشرفته امکان جدید وب‌نشر است که با دقت زیاد اطلاعات مختلفی را درباره بازدیدکنندگان در اختیار شما می گذارد.

این امکان خلاصه‌ای آمار را در پیشخوان در اختیار شما می‌گذارد ولی می‌توانید برای مشاهده اطلاعات جزیی‌تر به پیشخوان ← آمار پیشرفته مراجعه کنید.

در ادامه با این امکان جدید بیشتر آشنا خواهید شد.

در صفحه آمار پیشرفته اولین قسمتی که به چشم می‌آید نمودار بازدید است، در این نمودار، آمار سی روز گذشته نمایش داده می‌شود.

 • بالاترین خط بازدیدکنندگان وبلاگ را نمایش می دهد.
 • خط وسط بازدیدکنندگان یکتا را نمایش می دهد؛ بازدیدکنندگان یکتا همیشه از بازدیدکنندگان کمتر هستند، چون ممکن است یک بازدید کننده در یک روز چند بار به وبلاگ شما سر زده باشد.
 • پایین ترین خط بازگشت از وبلاگ را نمایش می دهد، بازگشت (bounce) بازدیدکنندگانی هستند که با دیدن فقط یک صفحه از وبلاگ، از آن خارج می شوند. این می‌تواند به این معنی باشد که مطلب مورد نظر خود را در وبلاگ شما پیدا نکرده‌اند، (می‌تواند هم به این معنی نباشد!).
 • زیر نمودار، آمار جزئی‌تر سی روز گذشته را مشاهده می‌کنید.

در کنار اطلاعات سی روز گذشته اطلاعات جزئی‌تری از دیروز نمایش داده می‌شود:

 1. نمای کلی دیروز
 2. صفحه‌ها
 3. کلیدواژه‌ها: یعنی کاربران از طریق جستجوی چه کلیدواژه‌هایی به وبلاگ شما وارد شده‌اند، البته در بسیاری از موارد عبارت جستجو شده برای سایت‌ها قابل تشخیص نیست، حتی برای گوگل آنالیتیکس.
 4. سایت‌های ارجاع دهنده: شاید بخواهید با سایت‌های بیشتری تبادل لنیک کنید، یا بخواهید شما هم لینک سایت‌هایی که به شما لینک داده‌اند را در وبلاگتان قرار دهید.
 5. کلیدواژه‌های جستجو: در وبلاگ شما با چه کلیدواژه‌هایی جستجو شده است؟ یعنی بازدیدکننده‌ها در وبلاگ شما دنبال چه چیزی بوده‌اند، شاید بخواهید درباره بعضی از موارد جستجو چیزی بنویسید.
 6. مرورگر: وبلاگ‌های وب‌نشر در همه مرورگرها عالی نمایش داده می‌شوند پس از این جهت خیالتان راحت باشد.
 7. وضوح تصویر: اگر تعداد زیادی بازدیدکننده با وضوح تصویر کوچک دارید بهتر است یکبار وبلاگ خود را با تلفن همراه ببینید، بیشتر قالب‌های وب‌نشر واکنش‌گرا هستند و در همه ابعاد درست به نمایش درمی‌آیند، ولی اگر وبلاگتان در نمایشگرهای کوچک درست دیده نمی‌شود در افزونه جت پک، «قالب تلفن همراه» را فعال کنید.

با آمار پیشرفته وب‌نشر رو به رشد باشید 🙂 .